Zalety stosowania konopi siewnych.

Zalety stosowania konopi siewnych.

Słowo konopie kojarzy się zazwyczaj z lekkim narkotykiem jakim jest marihuana. Jednak istnieją dwie odmiany konopi- tzw. indyjska, z której produkuje się marihuanę, oraz konopie siewne.

Nasiona konopi siewnych Często są ze sobą mylone, jednak właściwości i zastosowanie konopi siewnych nie są dla naszego zdrowia żadnym zagrożeniem, a wręcz przeciwnie- są nieocenionym źródłem składników i substancji niezbędnych ludziom do prawidłowego funkcjonowania. Nasiona konopi siewnych nie zawierają THC i nie wywołują żadnych reakcji halucynogennych. Zawierają natomiast mnóstwo cennych dla organizmu ludzkiego składników mineralnych i witamin, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz naturalne przeciwutleniacze. Warto zapoznać się z ich najważniejszymi cechami i wprowadzić je do codziennej diety.

Olej konopny, dostępny w sprzedaży internetowej, ale też coraz częściej w sklepach stacjonarnych, może być stosowany w celu podniesienia odporności i wzmocnienia układu krążenia, ale jest też doskonałym kosmetykiem dla skóry i włosów. Kwas linolowe znajdujący się w składzie oleju konopnego zapobiega starzeniu się skóry i wspiera walkę z łuszczycą. Zawiera również 8 aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie jest wstanie sam wytworzyć, a są one nam niezbędne do prawidłowych czynności życiowych. Olej konopny ma dużo błonnika roślinnego, który oczyszcza układ pokarmowy i pozytywnie wspiera przemianę materii. Natomiast dzięki niskiej zawartości cukru i węglowodanów, jest doskonały dla diabetyków. Polecana jest również herbata konopna- ma właściwości uspokajające, relaksacyjne, pomaga przy bezsenności i powtarzających się migrenach. Jest zalecana również dla osób cierpiących z powodu zaburzeń czynności wątroby, schorzeń związanych z układem oddechowym oraz skurczów mięśni.