Rolling Papers może nie być tak bezpieczne, jak myślimy

Rolling Papers może nie być tak bezpieczne, jak myślimy

Papierosy do rolowania mogą nie być tak bezpieczne jak myślimy

Posted by Lori Ann Reese on 09/04/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Czy kupujesz wybielone lub aromatyzowane papiery do walcowania? Jeśli tak, być może warto zapoznać się z wynikami nowego badania. Kalifornijska firma SC Laboratories Inc. zakończyła właśnie testy 118 marek i produktów z papieru do skręcania papierosów i znalazła co najmniej jeden metal ciężki w 90% papierów.

Stężenia metali ciężkich wykryte w badaniu przekraczały dopuszczalne limity zdrowotne w 8% badanych papierów do produkcji papierosów. Najczęstszym metalem ciężkim wykrytym w papierkach był ołów. Pestycydy zostały wykryte w 16% produktów. Pięć procent papierków miało pozostałości pestycydów powyżej dopuszczalnego bezpiecznego limitu.

California SC Laboratories poinformowało, że 11% z 118 przeanalizowanych papierków "nie spełniło wymogów powyżej limitów działania dla produktów wdychalnych" zgodnie z normami bezpieczeństwa konsumentów w tym stanie.

Czy stożki są bezpieczniejsze od papierków do palenia trawki?

Zespół badawczy przetestował w ramach badania 70 papierów do samodzielnego skręcania papierosów, 25 stożków do samodzielnego skręcania, 20 zawijań i trzy papiery celulozowe. W każdej kategorii produktów, jeden rodzaj przekroczył kalifornijskie limity działania dla metali ciężkich. Oznacza to, że zostały one uznane za niebezpieczne do spożycia przez ludzi i nakazane do usunięcia z półek sklepowych.

Wiele osób uważa, że papiery celulozowe są zdrową alternatywą. Ten rodzaj papieru jest zazwyczaj sprzedawany w małym, prostokątnym opakowaniu. Papiery celulozowe są również bardziej prawdopodobne, aby przyjść w różnych smakach. Dodatki smakowe do papieru celulozowego mogą być tam, gdzie występują szkodliwe związki chemiczne. Wszystkie trzy papiery celulozowe testowane przez SC Laboratories przekroczyły limity działania zgodnie z prawem stanu Kalifornia dotyczącym bezpieczeństwa konsumentów.

Stożki są popularnym wyborem. Talent, który trzeba mieć, aby skręcić dobrego jointa. Nie każdy ma cierpliwość do ręcznego skręcania. Dla niektórych jest to wyzwanie. Stożki ułatwiają pakowanie jointa i są dostępne w różnych rozmiarach. Dyspensaria oferujące produkty pre-rolled marihuany zazwyczaj używają stożków średniej wielkości. Są one łatwe do napełnienia w produkcji komercyjnej i pakowaniu.

Dwadzieścia produktów z rożkami marihuany przekroczyło również bezpieczne dla konsumenta limity kalifornijskie dla pestycydów i metali ciężkich. A cztery (4) z dziewiętnastu (19) testowanych zawiniątek (21%) również przekraczały limity stanowe.

Które papierki i stożki nie przeszły testów bezpieczeństwa na zawartość pestycydów i ołowiu?

Następne pytanie jest oczywiste. Które papiery do skręcania papierosów nie spełniły standardów bezpieczeństwa w teście SC Lab? Papiery zostały zakupione w dyspenseriach w okolicach Santa Cruz w Kalifornii w lipcu 2020 roku, oraz w sklepie Amazon.

Pełny raport na temat ustaleń dotyczących zanieczyszczonych papierów do walcowania i stożków znajduje się w raporcie. Możesz przejrzeć raport SC Laboratories "Rolling Papers Tested for Heavy Metals and Pesticides", aby zobaczyć sześć produktów, które zostały uznane za niebezpieczne (i zostaną wycofane z rynku w Kalifornii). Jednak raport nie wskazuje innych marek testowanych powyżej norm bezpieczeństwa, ale nie powyżej "limitów działania" w Kalifornii.

Szyszki cygarowe Blueberry Zig-Zag

  Kadm 0,56 μg/g Limit podejmowania działań: 0,5 μg/g Arsen 5,4 μg/g Limit podejmowania działań: 1,5 μg/g

Papiery celulozowe Smokeclear King Size

  Ołów 55,1 μg/g Limit działania: 0,5 μg/g

aLeda Celulozowe bibułki do zwijania papierosów King Size

  Ołów 60,3 μg/g Limit działania: 0,5 μg/g

Twisted Hemp Wraps Tropical Breeze

  Arsen 3,2 μg/g Limit działania: 1,5 μg/g

Konopie Wysokie HubbaBubba Wraps

  Cypermetryna 7.1 μg/g Limit działania: 1 μg/g

King Palm Berry Terps

  Cypermetryna 7,1 μg/g Limit działania: 1 μg/g

Papiery do rolowania dla konopi indyjskich Nie badano pod kątem norm bezpieczeństwa

To, co jest mylące dla konsumentów, to stwierdzenie na opakowaniu wielu zidentyfikowanych marek, że są one "organiczne". Jako palacz marihuany, chcesz wybierać zdrowsze papiery. A termin "organiczny" daje fałszywe zapewnienie, że papiery do zwijania są nietoksyczne.

Jeśli kupujesz wstępnie zwiniętą marihuanę od lokalnego dystrybutora, możesz chcieć zapytać, jakiego papieru używają. Duże dyspenasatoria badały różne produkty z szyszek, zanim zdecydowały się na papier do swoich pre-rollsów. Jest mało prawdopodobne, że użyją szkodliwego papieru, który nie został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa. Jednak mniejsze, niezależne sklepy mogą nie mieć takich samych procesów kontroli jakości. Zapytaj, zanim kupisz.

Medyczna marihuana i rekreacyjne zioło w niektórych stanach są zalegalizowane dopiero od 2-3 lat lub krócej. Konsumenci mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że papiery do skręcania papierosów z marihuaną nie są regulowane ani sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa przez władze stanowe. Informacje o wycofaniu papieru do skręcania papierosów z rynku nie pojawiają się nawet na stronie internetowej Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich Stanów Zjednoczonych (United States Consumer Product Safety Commission), gdzie można znaleźć informacje o wycofaniu produktu lub ostrzeżenia. Rząd federalny uważa marihuanę za substancję nielegalną, a papiery i akcesoria są z tego powodu ignorowane.

To nowo opublikowane badanie z SC Laboratories w Kalifornii może spowodować wycofanie produktu w tym stanie, ale może nie spowodować działań w innych stanach. Na użytkownikach marihuany spoczywa obowiązek przeprowadzenia badań i znalezienia papierów do walcowania, które są naprawdę organiczne i wolne od szkodliwych metali ciężkich, pestycydów i innych dodatków. I to może obejmować unikanie papierów do walcowania, które są aromatyzowane.