Przewodnik po podróżowaniu z medyczną marihuaną

Przewodnik po podróżowaniu z medyczną marihuaną

Przewodnik po podróżowaniu z medyczną marihuaną

Posted by Marihuana Doctors on 01/26/2018 in Medyczna Marihuana

Aktualizacja: 30 stycznia 2019 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie stany USA - i cały świat - zgodziły się co do korzyści zdrowotnych, jakie oferują konopie indyjskie. Dopóki ten dzień nie nadejdzie, podróżowanie z medyczną marihuaną może być trudne - zwłaszcza, że w wielu jurysdykcjach obowiązują różne przepisy dotyczące tej substancji.

W Stanach Zjednoczonych sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ prawo federalne nadal zabrania używania jakiejkolwiek marihuany, zarówno medycznej, jak i rekreacyjnej, a różne stany - nieliczne, które zezwalają na używanie medycznej marihuany - mają różne ograniczenia dotyczące tego, jakie schorzenia można leczyć za pomocą marihuany.

Ten przewodnik pomoże Ci poruszać się po skomplikowanych aspektach podróżowania z medyczną marihuaną, abyś mógł się poruszać z mniejszym ryzykiem. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak podróżowanie bez ryzyka, jeśli chodzi o podróżowanie z trawką - w każdej jej postaci.

Ponadto, prawo dotyczące marihuany w poszczególnych stanach i krajach stale się zmienia, dlatego przed podróżą z medyczną marihuaną zawsze sprawdzaj lokalne przepisy obowiązujące w miejscach, przez które podróżujesz i które odwiedzasz.

Ograniczenia dotyczące podróżowania z medyczną marihuaną

Podczas gdy medyczna marihuana może być legalna w twoim stanie, nie jest jeszcze legalna w prawie połowie kraju. Oznacza to, że podróżując do lub przez wiele stanów, możesz być narażony na niebezpieczeństwo, jeśli będziesz posiadał trawkę.

16 stanów, w których medyczna marihuana nie jest legalna, oczekujących na legalizację

W Stanach Zjednoczonych medyczna marihuana jest legalna w 34 stanach. Stany, które jeszcze nie zalegalizowały marihuany do celów medycznych lub innych, to m.in:

  Alabama Georgia Idaho Indiana Kansas Kentucky Missisipi Nebraska Karolina Północna Karolina Południowa Południowa Dakota Tennessee Teksas Wirginia Wisconsin Wyoming

Lista ta stale się zmienia, więc jeśli Twój stan nie zalegalizował jeszcze medycznej marihuany, może to zrobić wkrótce. Jednak nawet jeśli dany stan nie zalegalizował marihuany, nie oznacza to, że nie możesz podróżować do tych stanów ani przejeżdżać przez nie samochodem. Oznacza to jednak, że w tych stanach należy zachować szczególną ostrożność, jeśli jest się w posiadaniu marihuany.

34 stany z legalną marihuaną medyczną i Waszyngton D.C.

W nieznacznej większości stanów (34, plus Waszyngton, D.C.), które zalegalizowały marihuanę do celów leczniczych, przepisy różnią się znacznie, dlatego ważne jest, abyś zapoznał się z lokalnymi przepisami, jeśli podróżujesz przez któryś z tych stanów:

  Alaska Arizona Arkansas Kalifornia Kolorado Connecticut Delaware DC Floryda Hawaje Illinois Iowa Luizjana Maine Maryland Massachusetts Michigan Minnesota Missouri Montana Nevada New Hampshire New Jersey Nowy Meksyk Nowy Jork Północna Dakota Ohio Oklahoma Oregon Pensylwania Rhode Island Utah Vermont Waszyngton Wirginia Zachodnia

W tych stanach możesz podróżować z posiadaną marihuaną, ale nie możesz prowadzić samochodu, będąc pod jej wpływem.

Marihuana medyczna jest również surowo zabroniona we wszystkich środkach transportu masowego, które wjeżdżają, wyjeżdżają lub odjeżdżają przez Stany Zjednoczone. Dotyczy to autobusów, pociągów i samolotów.

Niektóre stany mają prawo wzajemności z innymi stanami. Oznacza to, że jeśli zarejestrujesz się w drugim stanie w celu zakupu leków, nie musisz podejmować ryzyka związanego z podróżowaniem z lekami.

Zapoznaj się z przepisami prawnymi obowiązującymi w stanie, do którego będziesz podróżować, aby upewnić się, że są one zgodne z Twoim stanem. Zanim wyjedziesz bez leku, sprawdź, czy nie ma ograniczeń, które mogłyby ograniczyć możliwość zakupu medycznej trawki w danym stanie. Na przykład, niektóre stany zezwalają na wwóz medycznej marihuany do danego stanu, ale nie pozwalają na jej zakup.

Jak podróżować z marihuaną, jeśli musisz

Wielu Amerykanów ma potrzebę lub silne pragnienie podróżowania. Kiedy opuszczasz dom, musisz przyjmować leki, które zgodnie z prawem przepisał ci lekarz. Czasami konieczne jest podróżowanie, nawet jeśli twój stan zdrowia lub specyficzne schorzenie wymaga zastosowania medycznej marihuany, aby pomóc ci przetrwać dzień.

Jeśli wyjeżdżasz z medyczną marihuaną do stanu, w którym nie jest ona dozwolona, policja stanowa może Cię aresztować - nawet jeśli jesteś zarejestrowanym pacjentem z medyczną marihuaną. To samo dotyczy władz federalnych w każdym stanie. Ponadto, jeśli zostaniesz przyłapany na przekraczaniu granicy stanu z medyczną marihuaną, możesz zostać aresztowany przez władze federalne za handel narkotykami.

Latanie z medyczną marihuaną wiąże się z określonymi wyzwaniami, podobnie jak podróż pociągiem lub autobusem. Problemy te nie są jednak nie do pokonania. Chociaż podróżowanie samolotem z medyczną marihuaną jest ryzykowne, TSA (Transportation Security Administration) może nie robić problemów, jeśli podróżowanie z nią w posiadaniu nie jest oczywiste.

Podróżowanie po kraju w tym samym stanie z medyczną marihuaną

Jeśli mieszkasz w stanie, w którym medyczna marihuana jest dozwolona, nie musisz się martwić o podróżowanie z nią w ręku, poza przestrzeganiem litery prawa obowiązującego w danym stanie i unikaniem zatargów z federalnymi funkcjonariuszami organów ścigania.

Jeśli podróżujesz w obrębie swojego stanu z medycznym zielem, upewnij się, że masz przy sobie kopię swojej karty recept i dokument tożsamości. Poniższe mądre rady mogą pomóc ci w podróży, jeśli planujesz podróż w obrębie stanu, w którym posiadasz trawkę na receptę.

Jeśli musisz podróżować ze swoją medyczną marihuaną, zachowaj następujące środki ostrożności:

  Trzymaj trawkę poza zasięgiem wzroku. Jeśli prowadzisz samochód, przechowuj lek w bagażniku. Nie dawaj organom ścigania powodu do zatrzymania Cię. Unikaj niekontrolowanej jazdy, nadmiernej prędkości, gwałtownych manewrów i innych zachowań, które mogą zwrócić na Ciebie uwagę. Upewnij się, że Twój pojazd jest sprawny. Oznacza to, że kierunkowskazy, reflektory, światła hamowania itp. są sprawne, a numery rejestracyjne i tablice rejestracyjne są aktualne. W razie zatrzymania przez organy ścigania zachowuj się z szacunkiem i nie dawaj im powodu do przeszukania pojazdu. Nie udzielaj żadnych informacji organom ścigania. Korzystaj z prawa do zachowania milczenia i nigdy nie wyrażaj zgody na przeszukanie.

Pamiętaj, że nawet jeśli masz receptę, prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyku, medycznego lub innego, jest nielegalne. Stosując takie substancje, jak medyczna marihuana i inne leki na receptę, które mogą upośledzać ocenę sytuacji, czas reakcji itp. zawsze bierz pod uwagę bezpieczeństwo innych osób.

Podróżowanie z medyczną marihuaną po kraju poza stanem macierzystym

Stany, które zezwalają na posiadanie medycznej marihuany, często posiadają przepisy o wzajemności, które umożliwiają ci zabranie trawki ze sobą do danego stanu podczas podróży. Niezależnie od tego, czy zabierasz medyczną marihuanę na wakacje do tych stanów, czy chcesz ją tam kupić, aby uniknąć kłopotów związanych z podróżowaniem z nią w ręku, musisz zapoznać się z prawem stanowym i lokalnym dotyczącym medycznej marihuany i wydawania jej w danym stanie.

Pomimo tego, że wiele stanów zezwala na używanie medycznej marihuany, jeśli podróżujesz ze stanu, w którym możesz ją zażywać, bardzo niewiele stanów zezwala na zakup medycznej marihuany na receptę poza stanem.

Jeśli nie chcesz podejmować ryzyka związanego z podróżowaniem ze stanu do stanu z medyczną marihuaną w posiadaniu, ogranicza Cię to do odwiedzenia stanów, które pozwalają na zakup marihuany rekreacyjnej lub stanów, które pozwalają posiadaczom recepty na zakup medycznej marihuany poza stanem. Do stanów tych należą:

  Michigan (choć każde miasto ma swoją politykę) Nevada Rhode Island

W stanach, które zezwalają na legalne używanie marihuany do celów rekreacyjnych, możesz ją kupić w sankcjonowanych przez państwo punktach sprzedaży. Należy pamiętać, że według rządu federalnego marihuana pozostaje nielegalna, nawet jeśli jest dozwolona w danym stanie, a używanie i transport medycznej marihuany w tych stanach, do nich i z nich może wiązać się z konsekwencjami federalnymi.

Newsweek donosi, że te stany obecnie lub wkrótce zezwolą na zakup marihuany rekreacyjnej, co może być korzystne dla użytkowników medycznej marihuany podczas podróży:

  Alaska Kalifornia (od stycznia 2018 r.) Kolorado Massachusetts (od lipca 2018 r.) Nevada Oregon Waszyngton, D.C. Stan Waszyngton

Pamiętaj, że choć możesz kwalifikować się jako użytkownik medycznej marihuany w swoim stanie, Twój stan lub choroba mogą nie uprawniać Cię do takiej ochrony w stanach, do których się wybierasz. Zapoznaj się z dokładnym prawem obowiązującym w miejscu, do którego się wybierasz, jeśli zamierzasz podróżować z medyczną marihuaną lub jeśli planujesz zakupić ją po przyjeździe na miejsce.

Podróżowanie z medyczną marihuaną na arenie międzynarodowej

Międzynarodowe podróże z medyczną marihuaną są szczególnie problematyczne, ponieważ Twój bagaż i Twoja osoba podlegają rewizji w punktach wjazdu i podczas odprawy celnej. Jeśli musisz podróżować za granicę jako pacjent z medyczną marihuaną, koniecznie sprawdź, czy dany kraj zalegalizował marihuanę do celów medycznych lub rekreacyjnych i czy możesz ją tam nabyć.

O wiele bezpieczniej jest kupić lek na miejscu, niż podróżować z nim i ryzykować aresztowanie za federalny lub, być może, międzynarodowy handel narkotykami. Jak podaje Newsweek, w niektórych krajach na świecie dozwolone jest stosowanie medycznej marihuany, choć z różnymi ograniczeniami:

  Australia Grecja Chorwacja Izrael Turcja Polska Meksyk Finlandia Szwajcaria Macedonia Włochy Republika Czeska Niemcy Kolumbia Urugwaj Holandia Jamajka Peru

Ponownie, ponieważ przepisy w tych krajach są bardzo zróżnicowane i często ulegają zmianom, przed wyjazdem należy zapoznać się z odpowiednimi przepisami.

Jeśli podróżujesz za granicę z medyczną marihuaną, upewnij się, że posiadasz wszystkie dokumenty.

Podróżowanie drogą lądową z medyczną marihuaną

Podróżowanie drogą lądową na wakacje lub inne wyjazdy może być przyjazne dla portfela. Może też być przyjazne dla posiadaczy recept na medyczną marihuanę - zwłaszcza, jeśli zazwyczaj nie zwracasz na siebie uwagi podczas jazdy i nie narażasz się na zatrzymania lub mandaty.

Chociaż TSA monitoruje również podróże autobusami i pociągami, to kontrole podczas podróży tymi środkami transportu są nieco mniej inwazyjne niż w przypadku podróży samolotem. Należy pamiętać, że przewoźnicy autobusowi i kolejowi mogą zdecydować się na usunięcie pasażera, jeśli wiadomo, że posiada on medyczną marihuanę lub wydaje się, że jest pod wpływem narkotyków - nawet jeśli posiada on list od lekarza lub kartę z receptą.

Jeśli podróżujesz w obrębie swojego stanu, nie powinieneś mieć problemu, jeśli zostaniesz zatrzymany przez organy ścigania i przyłapany na posiadaniu medycznej marihuany - pod warunkiem, że nie prowadzisz pojazdu pod wpływem narkotyków i że w momencie zatrzymania masz przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty.

Problemy pojawiają się zazwyczaj, gdy wyjeżdżasz poza stan. Nawet jeśli podróżujesz do miejsca, w którym posiadanie medycznej marihuany jest dozwolone, musisz sprawdzić, czy dany stan ma umowę o wzajemności z Twoim stanem, która zezwala Ci na podróżowanie z medyczną marihuaną w posiadaniu. W przeciwnym razie funkcjonariusze mogą potraktować Cię jak osobę, która nie tylko posiada nielegalne narkotyki, ale także handluje nimi.

Najlepszą rzeczą do zrobienia podczas podróży lądowej z medyczną marihuaną w posiadaniu jest znajomość prawa w stanach, przez które przejeżdżasz, jak również w stanie docelowym, i unikanie robienia czegokolwiek, co może spowodować, że zostaniesz zauważony przez funkcjonariuszy organów ścigania w stanach, które nie zezwalają na posiadanie medycznej marihuany.

Warto również zwrócić uwagę na następujące informacje dotyczące prawa obowiązującego w różnych stanach:

  Warunki kwalifikujące do korzystania z medycznej marihuany. Przepisy dotyczące ilości medycznej marihuany, którą możesz mieć w swoim posiadaniu. Rodzaje marihuany zatwierdzone do użytku medycznego w danym stanie.

Nawet jeśli wybierasz się do stanu, który honoruje zasadę wzajemności, w twoim najlepszym interesie jest zarejestrowanie się w tym stanie jako pacjent z medyczną marihuaną przed wyjazdem. W ten sposób będziesz mógł legalnie uzyskać tam medyczną marihuanę, zamiast podróżować z nią na sobie lub w samochodzie.

Podróżowanie samolotem z medyczną marihuaną

Zgodnie z prawem federalnym posiadanie marihuany jest nielegalne. Obecnie pracownicy ochrony TSA są zobowiązani do zgłaszania przypadków posiadania marihuany. Obecnie medyczna marihuana nie jest dozwolona w bagażu podręcznym ani rejestrowanym. Funkcjonariusze TSA nie mogą aktywnie poszukiwać trawki, ale jeśli odkryją ją podczas kontroli, mogą przekazać sprawę funkcjonariuszowi organów ścigania. Niegdyś TSA aktywnie poszukiwała marihuany, ale ostatnie zmiany wyeliminowały tę zasadę.

Jeśli zostaniesz przyłapany na próbie lotu z medyczną marihuaną, grożą Ci kary. Prawo federalne stanowi, że karą za przyłapanie na posiadaniu marihuany jest rok więzienia i grzywna w wysokości co najmniej 1000 dolarów za pierwsze wykroczenie. Kolejne wyroki mogą skutkować wyższymi grzywnami i karami.

Kwestie prawne dotyczące podróżowania z medyczną marihuaną

Najważniejszą rzeczą podczas podróżowania z medyczną marihuaną jest zrozumienie prawa obowiązującego we wszystkich stanach, do których się wybierasz, oraz poznanie swoich praw wynikających z tego prawa.

Niezależnie od tego, gdzie podróżujesz w USA, rząd federalny uważa posiadanie marihuany, leczniczej lub innej, za przestępstwo. Ma to pierwszeństwo przed przepisami stanowymi i lokalnymi, które mogą stanowić inaczej. Innymi słowy, za wszelką cenę należy unikać wikłania się w konflikty z władzami federalnymi. Tak na marginesie, TSA jest instytucją federalną.

Jeśli lekarz przepisał ci dawkę medycznej marihuany, możesz zażyć tylko tyle produktu. Nic więcej. Nigdy nie powinieneś mieć przy sobie więcej trawki, niż zezwala na to recepta. Nie powinieneś też mieć przy sobie więcej, niż jest to dozwolone w Twoim stanie.

Nigdy nie używaj medycznej marihuany w miejscach publicznych. W ten sposób nie tylko staniesz się celem dla organów ścigania, ale także poinformujesz innych, że masz dostęp do marihuany i możesz stać się celem przestępstwa.

I wreszcie, nigdy nie wychodź z domu bez dokumentu tożsamości i innych dokumentów potwierdzających twoją receptę i stan zdrowia.

Najlepsze produkty z konopi indyjskich w podróży

W przypadku podróżowania z produktami z konopi indyjskich, kluczem jest dyskrecja. Unikaj podróżowania z produktami, które w oczywisty sposób kojarzą się z marihuaną, a zamiast tego wybieraj alternatywne rozwiązania, pod warunkiem, że są zgodne z Twoją receptą. Niektórym osobom pomysł pudełka na skrytki pomaga się nieco bardziej zrelaksować podczas podróży. Istnieje kilka pomysłowych pudełek, które przejdą zwykłą kontrolę wzrokową, a nawet kilka takich, które zamaskują zapach.

Inną opcją jest używanie w podróży długopisów z olejkami lub jedzenia. Przedmioty te są bardzo niepozorne i wyglądają jak zwykłe przedmioty, z którymi ludzie podróżują, np:

  Przysmaki zbożowe Gumisie Batoniki proteinowe Proszki proteinowe Brownie Batoniki czekoladowe Suplementy diety Ciasteczka

Im mniej Twoja marihuana lecznicza będzie przypominać marihuanę rekreacyjną, a bardziej zwykłe przedmioty codziennego użytku, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przyciągnie uwagę kontrolerów i stróżów prawa.

Najlepszą radą jest znalezienie odpowiedniej odmiany i mocy, która zaspokoi twoje potrzeby i używanie produktów takich jak te, zamiast tradycyjnej trawki podczas podróży.

Wskazówki dotyczące podróżowania z medyczną marihuaną

Poniższe wskazówki mogą pomóc Ci w bezpieczniejszym podróżowaniu, jeśli musisz przewozić medyczną marihuanę.

  Pamiętaj, że w niektórych stanach obowiązują surowsze kary dla osób przyłapanych na podróżowaniu z medyczną marihuaną. Do stanów tych należą Alabama, Georgia, Indiana, Missouri i Teksas. Jeśli podróżujesz z medyczną marihuaną przez te stany, powinieneś zachować szczególną ostrożność. Jeśli to możliwe, unikaj ich całkowicie. Zamknij medyczną marihuanę w jej oryginalnym opakowaniu i przechowuj ją w bagażniku lub schowku w samochodzie, jeśli podróżujesz samochodem. Organy ścigania muszą mieć uzasadniony powód, aby przeszukać Twój pojazd. Jeśli wyczują zapach marihuany lub zobaczą jej ślady na otwartej przestrzeni, mogą dokonać przeszukania. W przeciwnym razie przeszukanie będzie nielegalne. Jeżeli zostaniesz poproszony o opuszczenie pojazdu, wyjmij kluczyki ze stacyjki i zamknij drzwi na klucz. Podczas lotu samolotem przechowuj medyczną marihuanę w bagażu rejestrowanym. Unikaj noszenia jej przy sobie lub w bagażu podręcznym, aby zmniejszyć ryzyko wykrycia jej przez ochronę. Chociaż nawet to nie jest pozbawione ryzyka, to jednak zmniejsza je - zwłaszcza jeśli podejmiesz kroki, aby przechowywać ją ukradkiem w bagażu rejestrowanym. Opracuj plan na wypadek spotkania z organami ścigania. Wiedza o tym, jak postąpić w takiej sytuacji, pomoże uniknąć paniki i popełnienia kosztownych błędów w ocenie sytuacji.

Chociaż nie ma absolutnie żadnego sposobu na podróżowanie z medyczną marihuaną bez ryzyka, porady przedstawione tutaj znacznie zmniejszą Twoje ryzyko i pomogą Ci uniknąć potencjalnych problemów prawnych związanych z Twoją podróżą.

Dowiedz się więcej z MarijuanaDoctors.com

Jeśli dopiero zaczynasz swoją podróż z medyczną marihuaną, pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z lekarzem marihuany w pobliżu Ciebie przez MarijuanaDoctors.com. Po nawiązaniu kontaktu z licencjonowanym lekarzem specjalizującym się w marihuanie, będziesz na dobrej drodze do doświadczenia korzyści, jakie zioło może Ci zaoferować.