Odmowa wydania karty medycznej marihuany? Oto co robić.

Odmowa wydania karty medycznej marihuany? Oto co robić.

Odmowa wydania karty medycznej marihuany? Oto co należy zrobić.

Posted by Marihuana Doctors on 02/16/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W przeciwieństwie do opowieści pochodzących z Kalifornii i innych przyjaznych stanów, uzyskanie legalnego dostępu do federalnie regulowanego leku z listy 1 nie jest tak proste jak wejście, upuszczenie gotówki na ladę i uśmiechnięcie się do zdjęcia.

Jeśli złożyłeś wniosek o kartę medycznej marihuany w swoim stanie, ale zostałeś odrzucony, mogło to być spowodowane różnymi dyskwalifikującymi powodami - jeden z nich został prawdopodobnie wyjaśniony w liście (wysłanym przez prawdziwego listonosza) z wyszczególnieniem, jakie kroki należy podjąć, aby rozwiązać problem, oraz ograniczonym czasem, w którym możesz ponownie złożyć wniosek (oczywiście za kolejną bezzwrotną opłatą).

Zrozumienie przyczyny odmowy jest pierwszym krokiem do jej naprawienia - tak samo jak powrót uzbrojony we właściwe informacje. Oto kilka świeżych spojrzeń na ten proces, jeśli nadal chcesz uzyskać licencję na używanie marihuany dla zdrowia.

Zagłębiaj się w szczegóły

Bez względu na to, w jaki sposób złożysz wniosek - przez teledoctora, gabinet lekarski zarejestrowany na marihuanę, czy przez własnego lekarza pierwszego kontaktu - twój stan będzie miał formalny proces i standardy, które wymagają ścisłej uwagi, w przeciwnym razie ryzykujesz odrzucenie wniosku. Albo, tak właśnie się dowiedziałeś.

Przeczytaj dokładnie zasady i przepisy swojego stanu lub zadzwoń do jednego z wielu źródeł edukacji na temat konopi indyjskich, aby uzyskać ich wyjaśnienie. Przepisy stanowe różnią się znacznie, ale o ile nie był to twój wiek, kartoteka kryminalna lub nieudana aplikacja - podstawą odrzucenia była najprawdopodobniej niewystarczająca dokumentacja kwalifikującego się schorzenia.

Bardziej rygorystyczne stany wymagają, abyś przedstawił dokumentację medyczną wskazującą na dobrze udokumentowaną, kwalifikującą do stanu diagnozę, która jest zarówno przewlekła (co oznacza, że utrzymywała się przez okres wielu tygodni, miesięcy lub lat), jak również okazała się ewidentnie odporna na inne metody leczenia - co oznacza, że twój lekarz próbował, jeśli nie wyczerpał, innych ścieżek, w tym leków zatwierdzonych przez FDA, zanim zwrócił się do marihuany. I niestety, to czy są one dokładnie sprawdzane lub nawet sprawdzane podczas wizyty, nie oznacza, że stan nie może odmówić ci karty za ich niedostarczenie na żądanie.

Dla większości pacjentów, przedstawienie historii choroby nie jest problemem - możesz po prostu poprosić o kopię swojej dokumentacji medycznej (zgodnie z ustawą HIPPA, gabinet lekarski jest zobowiązany do jej wydania). Ale często zdarzają się bóle i dolegliwości, które nigdy nie są zgłaszane lekarzowi - bo może zakładasz, że stan lub uraz jest zbyt stary, ból zbyt uogólniony, lub że nic (oprócz zioła) nie robi dobrze. Ale to jest właśnie ten rodzaj rzeczy, które powinieneś omówić ze swoim lekarzem - choćby po to, żeby odnotować je w swojej dokumentacji medycznej. Następnie możesz zabrać te akta w inne miejsce, na przykład do lekarza zajmującego się konopiami indyjskimi, aby wykazać się należytą starannością medyczną wobec państwowych organów regulacyjnych.

Planuj z wyprzedzeniem

Oznacza to, że musisz planować z wyprzedzeniem, jeśli chcesz ponownie ubiegać się o kartę marihuany z odpowiednią dokumentacją. Poza dopłatami i opłatami za wizytę u lekarza (które na pewno będą wysokie, nie pokrywane przez ubezpieczenie i zazwyczaj płacone w gotówce), to na co prawdopodobnie wydasz najwięcej podczas tego procesu, to czas. Czas spędzony w gabinecie lekarskim i czas spędzony na próbach alternatywnych, nie-narkotycznych terapii (takich jak wypełnianie skryptów fizykoterapii i bezpieczne włączanie i wyłączanie innych leków, aby wykluczyć ich skuteczność).

Nawet w najlepszych warunkach, może to zająć kilka spotkań z lekarzem lub specjalistą, aby ustalić twój przewlekły, oporny na leczenie stan. A kiedy masz już list polecający od lekarza, większość stanów potrzebuje co najmniej kilku tygodni, aby przetworzyć i wysłać pocztą Twoją kartę marihuany.

Weź pod uwagę schorzenia wtórne lub komplikujące

Większość pacjentów medycznej marihuany używa marihuany do leczenia więcej niż jednego objawu lub stanu jednocześnie (na przykład leczenie zarówno przewlekłego bólu pleców, jak i depresji), lub do leczenia stanu powikłanego (takiego jak nudności spowodowane silną migreną). Więc pamiętaj, że może to być wtórny warunek, który kwalifikuje cię łatwiej niż to, co przyniosło cię do lekarza w pierwszej kolejności.

Jedna z pacjentek na Quora opisuje, jak przez lata leczyła problemy z tarczycą i objawy menopauzy marihuaną, ale kiedy poszła zarejestrować się w urzędzie stanowym, musiała wpisać "ból dolnej części pleców" - coś, na co cierpiała regularnie, ale nie uważała tego za przewlekłe - aby uzyskać zatwierdzenie licencji, podczas gdy inne jej schorzenia nie znajdowały się na zatwierdzonej liście. Jej historia jest powszechna: weź pod uwagę, że średnio 62% wszystkich posiadaczy licencji na medyczną marihuanę używa marihuany do szeroko pojętego przewlekłego lub silnego bólu (a następnie skurczów mięśni).

Podsumowując, im bardziej szczegółowy i otwarty możesz być ze swoim lekarzem polecającym, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie uzyskać opiekę, której potrzebujesz. MarijuanaDoctors ma wiele wskazówek, jak omówić marihuanę ze swoim lekarzem.

Podróż do legalnego stanu

Jeśli mieszkasz w stanie, który nie jest legalny i masz problemy z uzyskaniem zgody na medyczną marihuanę, rozważ szukanie dalej. W stanach, gdzie rekreacyjna marihuana jest legalna, aktualne prawo jazdy jest wszystkim, co jest wymagane, aby kupić trawkę - niezależnie od tego, czy jesteś tam dla zabawy, czy w celu leczenia uzasadnionego stanu medycznego (i zgadnij co? Nikogo to nie obchodzi!). Żeby było jasne, przekraczanie granic stanów z marihuaną jest przestępstwem federalnym i jeśli zostaniesz złapany, grozi ci kara. Jednak w praktyce, władze federalne nie czekają na granicy stanów, aby zaciągnąć cię do więzienia, a dla pacjentów, którzy mają niewiele innych możliwości i nie mają dostępu do opieki medycznej, uzyskanie dostępu do leczenia, którego potrzebują, może być warte podróży.

Zapytaj o pochodne marihuany

Jeśli odmówiono ci stosowania medycznej marihuany lub mieszkasz w stanie, który nie posiada przepisów dotyczących medycznej marihuany - a jednak cierpisz na dolegliwości takie jak nudności wywołane chemioterapią, wymioty, anoreksja spowodowana AIDS, itp - zapytaj swojego lekarza o dronabinol (lub, generyczną formę Marinolu), który jest lekiem zawierającym związek podobny do tego, który można znaleźć w marihuanie, ale jest zatwierdzony przez FDA i dostępny w całym kraju. CBD, kolejny szalenie popularny wyizolowany związek pochodzący z konopi, jest stosowany w leczeniu wielu różnych dolegliwości i jest dostępny bez recepty w różnych formach.

Polegaj na swoim lekarzu pierwszego kontaktu

Prawie 80% lekarzy uważa, że potrzebuje więcej wiedzy medycznej i szkoleń, zanim będzie mogło zalecać marihuanę pacjentom - jednak wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo można uzyskać takie szkolenie i certyfikat (w niektórych miejscach jest to proces tak prosty, jak wypełnienie formalności i wzięcie udziału w krótkim szkoleniu). Nie wstydź się: po prostu poproś swojego lekarza o zbadanie lub wypełnienie wymagań państwowych, aby samemu napisać Ci zalecenie dotyczące marihuany - w najgorszym przypadku odmówi lub wyśle Cię do innego lekarza. Ale rozmowa na temat medycznej marihuany z lekarzem pomaga nam wszystkim ruszyć z miejsca: w edukacji świadczeniodawców, normalizacji marihuany jako leku i zachęcaniu lekarzy do poważnego traktowania potrzeb i pragnień swoich pacjentów.

O Autorce

Sarah A Lybrand jest pisarką specjalizującą się w tematyce stylu życia, zdrowia, finansów, konopi indyjskich i dobrej zabawy. Pisała dla Yahoo Finance & Shine, Bust, Juno, MarketSmiths i Toast Media, wśród wielu innych.