Marihuana to najszybciej rosnący biznes w Stanach Zjednoczonych!

Marihuana to najszybciej rosnący biznes w Stanach Zjednoczonych!

Można powiedzieć, że legalna marihuana to prawdopodobnie taki biznes, który obecnie na terenie USA rozwija się najlepiej jak to możliwe.

Legalizacja marihuany Mimo tego, że pełna legalizacja jest wyłącznie w czterech stanach a medyczna marihuana jest dostępna w 23 stanach to jest to rzeczywiście tak szeroki rynek, którego możliwości są coraz większe. Silnie funkcjonujące kampanie społeczne doprowadzają do tego, że marihuana sprzedaje się coraz lepiej. Prowadzone analizy, które wykonywane są na podstawie badań tych sklepów, w których sprzedaje się marihuanę podają wyraźnie, że rośnie ten rynek w tempie naprawdę doskonałym. Zakłada się, że każdego roku dochody, które bezpośrednio wynikają z marihuany rosną o około 75%. Dane to są naprawdę skrupulatnie przygotowywane.

Dodatkowo mamy dane od agencji stanowych, które potwierdzają taki stan rzeczy i to jak sytuacja dokładnie wygląda. Wzrost ten notowany jest między innymi dlatego, że w życie wchodzą takie ustawy, które pozwalają na legalny obrót marihuaną rekreacyjną przede wszystkim w takich stanach jak Colorado oraz Waszyngton. Te dwa stany rzeczywiście są niezłym wyznacznikiem, który pokazuje, że zainteresowanie rośnie. Taka sytuacja doprowadza jednak do tego, że obecnie spada liczba licencji, dla osób, które potrzebują jedynie medycznej marihuany. Jednocześnie jednak nie spadają zyski, które związane są ze sprzedażą marihuany.

Charakterystyczną kwestią będzie jednak to, że wyraźnie spadają w ostatnim czasie ceny marihuany i to prawdopodobnie ma swoje istotne znaczenie dla całego obrotu. Musimy zauważyć, że zainteresowanie tymi produktami jest naprawdę duże, ale to że jest większy popyt powoduje również, ze ceny na tym rynku dość istotnie spadają. To jednak nie zmienia faktu, że jest to taki rynek, który jest mocno dochodowy i daje nam naprawdę masę możliwości. Musimy zauważyć, że nadal jest to branża, która ma szerokie perspektywy, by się rozwijać i prawdopodobnie ten rozwój będzie coraz lepiej zauważalny.