Kardiolodzy obawiają się, że marihuana może zaszkodzić pacjentom z chorobami serca

Kardiolodzy obawiają się, że marihuana może zaszkodzić pacjentom z chorobami serca

Kardiolodzy martwią się, że marihuana może zaszkodzić pacjentom z chorobami serca

Posted by Marihuana Doctors on 01/23/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nowe badania szacują, że ponad 2 miliony dorosłych osób z chorobami układu krążenia paliło marihuanę, jednak do tej pory nie przeprowadzono wielu badań na temat wpływu marihuany na choroby serca.

Po dokonaniu obszernego przeglądu badań, autorzy badania stwierdzili, że że istnieje wystarczająco dużo wstępnych dowodów, aby sugerować, że palenie lub wapowanie marihuany może stwarzać ryzyko dla pacjentów, w tym zaburzenia rytmu serca, osłabienie mięśnia sercowego, zawałów serca i udarów mózgu.

Badanie, opublikowane w Journal of the American College of Cardiology, przeanalizowało istniejące badania, w tym metaanalizę, która wykazała, że trzy główne wyzwalaczy ataku serca to kokaina, spożywanie ciężkich posiłków i palenie marihuany (choć badania nie precyzowały wpływu odmian z przewagą indica nad sativa). Wcześniejsze badania badania wykazały, że marihuana zwiększa tętno, a eksperci radzili pacjentom chorym na serce, aby używali kapsułek zamiast palenia marihuany, ponieważ Wdychanie toksyn jest szkodliwe dla płuc i serca.

"Wyniki naszego przeglądu sugerują, że palenie marihuany niesie ze sobą wiele takich samych zagrożeń dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego, jak palenie tytoniu" - powiedział jeden z autorów badania, Muthiah Vaduganathan, MD, MPH, kardiolog z Centrum Serca i Naczyń szpitala Brigham and Women's Hospital. "Zalecamy ostrożność w stosowaniu marihuany u naszych pacjentów z grupy najwyższego ryzyka z ustaloną chorobą sercowo-naczyniową," powiedział.

Autorzy dokonali przeglądu National Health and Nutrition Examination Survey od 2005 do 2016 roku i stwierdzili. że 89,6 miliona dorosłych zgłosiło używanie marihuany. Wśród osób używających konopi indyjskich, 2 milionów (2,3%) miało chorobę sercowo-naczyniową.

Autorzy ubolewali nad faktem, że jest bardzo mało badań na temat wpływu marihuany na zdrowie, ponieważ narkotyk jest substancją z listy I, co ogranicza jego dostępność do celów badawczych. Kardiolodzy potrzebują badań na temat bezpośredniego ryzyka związanego z marihuaną, a także interakcji leków z marihuaną. Autorzy opisali potencjalne interakcje kannabinoidów z kilkoma rodzajami leków sercowo-naczyniowych, w tym lekami antyarytmicznymi, blokerami kanału wapniowego, statynami, beta-blokerami i warfaryną.

"Jako kardiolodzy, powinniśmy powinniśmy być otwarci i uczciwi wobec pacjentów, dzieląc się z nimi tym, że choć dotychczasowe dowody naukowe dotychczasowe dowody naukowe są skromne i niekompletne, istnieją wyraźne sygnały o szkodliwości marihuany dla układu krążenia. Nie możemy ignorować sygnałów o szkodliwości marihuany dla układu sercowo-naczyniowego," powiedział Vaduganathan.