Jak używać marihuany po raz pierwszy jako osoba starsza?

Jak używać marihuany po raz pierwszy jako osoba starsza?

Jak używać marihuany po raz pierwszy jako senior?

Posted by Lori Ann Reese on 09/10/2020 in Jak to zrobić

Zaktualizowano 21 października 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

1. Jak długo trwa uzyskanie karty medycznej marihuany? Po zakończeniu oceny stanu zdrowia i zatwierdzeniu przez lekarza, możesz zostać zatwierdzony jeszcze tego samego dnia. Niektóre stany mają zatwierdzenie tego samego dnia na podstawie rekomendacji lekarza, a pacjent może pobrać i wydrukować swoją kartę od razu 2. Czy wielu seniorów próbuje medycznej marihuany w celu leczenia przewlekłego bólu lub zapalenia stawów? Seniorzy są najszybciej rosnącym segmentem użytkowników medycznej marihuany w całym kraju. Ponieważ coraz więcej osób z wyżu demograficznego wchodzi w wiek emerytalny i rozwija przewlekłe schorzenia, wielu z nich szuka bardziej naturalnej alternatywy niż leki przeciwbólowe na receptę, takie jak opioidy. 3. Czy mogę podróżować do innego stanu z moją medyczną marihuaną, jeśli ten stan ma umowę wzajemną? Przekraczanie granicy z Twojego stanu do innego stanu z medyczną marihuaną jest nielegalne. Jeśli jesteś posiadaczem karty, jeśli wybierasz się na wakacje do innego stanu, zadzwoń do tamtejszego urzędu ds. medycznej marihuany. Mogą oni zaakceptować twoją kartę medyczną, abyś mógł zakupić produkty do użycia podczas wakacji. Nie będziesz mógł zabrać ze sobą do domu żadnych "resztek" produktów.

Jeśli byłeś młodym dorosłym w latach 60-tych, można bezpiecznie założyć, że w pewnym momencie spróbowałeś marihuany. To była wtedy kultura. Był to znak buntu przeciwko prohibicji, a jeśli byłeś na Woodstocku, prawdopodobnie teraz się uśmiechasz.

Ludzie z wyżu demograficznego mieli miłosno-nienawistny stosunek do marihuany. Niektórzy z nich nadal używali jej rekreacyjnie przez całe swoje życie. Dyskretnie. Ostrożnie i zawsze w obawie przed represjami prawnymi. Niektórzy z nich przestali całkowicie zażywać marihuanę, ponieważ stanowe i federalne konsekwencje zażywania zakazanego narkotyku stały się bardziej karalne.

I wtedy coś się stało. Niebezpieczeństwa związane z opioidami, przed którymi wielu internistów i lekarzy medycyny holistycznej ostrzegało nas przez lata, wyszły na jaw. Amerykanie z przewlekłymi chorobami i wyniszczającymi objawami zdrowotnymi byli zachęcani do zażywania opioidów. Tylko po to, aby później dowiedzieć się, że są one nie tylko nieskuteczne w długotrwałym łagodzeniu stanów zapalnych, bólu i innych dolegliwości zdrowotnych, ale klinicznie zwiększają ból w czasie.

Teraz w Ameryce nastała nowa era. Takiej, która stawia potrzeby pacjentów z przewlekłymi problemami zdrowotnymi na pierwszym miejscu. W momencie pisania tego tekstu, 34 stany zalegalizowały używanie medycznej marihuany, pod nadzorem lekarza i w określonych warunkach zdrowotnych. Po raz pierwszy od ponad czterdziestu lat, wielu seniorów patrzy na marihuanę jako na osobistą opcję wellness.

Czy myślisz o wypróbowaniu medycznej marihuany w leczeniu swoich dolegliwości lub objawów? Oto kilka wskazówek, jak zacząć.

1. Najpierw porozmawiaj z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej

O ile nie wiesz, że twój lekarz rodzinny lub lekarz pierwszego kontaktu (PCP) jest zdecydowanie przeciwny medycznej marihuanie, nawet jeśli mieszkasz w stanie, który zalegalizował medyczną marihuanę, nie oznacza to, że każdy lekarz się z tym zgadza. Niektórzy nie.

Jednak większość lekarzy będzie chciała pomóc Ci ocenić, czy medyczna marihuana jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Może to oznaczać konieczność wykonania badań kontrolnych i fizycznych przez lekarza rodzinnego. Oraz przegląd Twoich obecnych leków na receptę, suplementów, diety i nawyków ruchowych. Niektórzy lekarze mogą również chcieć przeprowadzić test wysiłkowy na układ krążenia, jeśli uważają, że mogą istnieć problemy zdrowotne związane z sercem lub nadciśnieniem.

Nawet jeśli Twój lekarz nie posiada uprawnień lub licencji do zalecania Ci medycznej marihuany, badania kontrolne będą pomocne. Każdy pacjent jest zobowiązany do przeprowadzenia oceny stanu zdrowia w ramach procesu ubiegania się o kartę medyczną. Jeśli masz niedawne fizyczne bez obaw, może to pomóc przyspieszyć ocenę stanu zdrowia karty MJJ.

2. Określ, czy masz kwalifikujący się stan zdrowia w swoim stanie

Każdy stan, który wprowadził program medycznej marihuany, ogranicza program do pacjentów z określonymi warunkami zdrowotnymi. Państwo dostarcza listę zwaną "kwalifikującymi się warunkami zdrowotnymi". Jeśli masz jedną z diagnoz lub przewlekłych objawów z tej listy, możesz ubiegać się o kartę medycznej marihuany. Jeśli nie masz jednego z warunków, nie możesz się o nią ubiegać.

Programy medycznej marihuany mają na celu zapewnienie dodatkowych opcji dla pacjentów - zwłaszcza osób, które próbowały wielu różnych sposobów radzenia sobie z objawami bez powodzenia. Jeśli leki przeciwbólowe przestały dla Ciebie działać, a Twój lekarz powiedział Ci, że nie jest możliwa wyższa bezpieczna dawka, medyczna marihuana może być kolejnym logicznym krokiem do uśmierzenia bólu.

Wiele źródeł zawiera listę kwalifikujących się schorzeń. Jednakże, państwa stale aktualizują kryteria kwalifikujące pacjentów. Często aktualizujemy listę kwalifikujących się stanów zdrowia i prawa stanowego, aby upewnić się, że dostarczamy pacjentom dokładnych informacji. Skorzystaj z naszej funkcji wyszukiwania. Znajdź swój stan. Następnie zapoznaj się z listą aktualnych, kwalifikujących warunków zdrowotnych, zanim przejdziesz dalej. Dowiedz się, czy możesz otrzymać kartę medyczną, zgodnie z przepisami stanowymi.

3. Zastanów się, jakiego rodzaju marihuany używasz najwygodniej

To najważniejsza decyzja, jaką podejmiesz (poza rozpoczęciem procesu uzyskiwania karty medycznej). Jaki rodzaj marihuany lubisz? Jeśli minęło już sporo czasu lub nigdy wcześniej nie próbowałeś marihuany, możesz nie wiedzieć, jakie produkty wybrać.

Nie martw się, ponieważ dyspensery z medyczną marihuaną zapewniają przyjazny, przeszkolony personel, który służy pomocą. Ale dobrym miejscem na rozpoczęcie jest zastanowienie się, ile kroków chcesz podjąć przed spożyciem medycznej marihuany.

Marihuana do palenia

Prawdopodobnie widziałeś innych pacjentów używających vaporizera z olejem z marihuany. Wyglądają one bardzo podobnie do nikotynowych vapów, a niektóre z nich są wielokrotnego użytku. Po prostu ładujesz swój waporyzator i wymieniasz wkład. Jest to wygodne dla pacjentów, którzy chcą używać oleju z konopi do waporyzacji w ciągu dnia (łagodna Sativa, która może również zwiększyć poziom energii) i w nocy (mieszanka Indica). Dla pacjentów, którzy mają problemy z zasypianiem z powodu bólu, odmiana Indica marihuany może przynieść ulgę.

Czy szklana fajka lub bonga brzmią interesująco? Używanie akcesoriów do palenia medycznej marihuany może być dla Ciebie przyjemne. Przy wdychaniu działa ona również szybko. Jedynym aspektem używania bong lub szklanych fajek jest to, że wymagają one codziennej konserwacji. Musisz codziennie czyścić swoje akcesoria, aby uniknąć rozwoju grzyba lub pleśni. I aby zapobiec zatykaniu fajki przez żywice z konopi.

Pacjenci, którzy mają problemy z oddychaniem, mogą nie chcieć tego typu metody przyjmowania. Istnieje wiele innych sposobów używania marihuany leczniczej niż palenie lub wapowanie. Jest to kwestia twoich osobistych preferencji.

Konopie jadalne

Jadalne kanapki są niezwykle popularne, szczególnie wśród seniorów. Dlaczego? Są łatwe w użyciu. Wystarczy otworzyć pojemnik i można zjeść gumę, twardy cukierek, a nawet lizaka. Kiedy zaczynasz używać kapsułek (jeśli są one legalnie dostępne w twoim stanie), możesz nauczyć się, jaka ilość jest zalecana jako dawka. Jest to metoda prób i błędów.

Możesz spożyć jedną kapsułkę, odczekać około trzydziestu minut i to wystarczy, aby zapewnić ulgę w objawach, której szukasz. Inni ludzie mogą wymagać więcej niż jednego tabletki. Zaletą wybierania jadalnych kapsułek jest to, że efekty utrzymują się przez około 4-6 godzin, w zależności od mocy produktu, który kupujesz. A większość dań doustnych jest nasączona THC + CBD, dzięki czemu pacjenci mogą uzyskać przeciwzapalne i inne korzyści płynące z CBD. W większości sklepów dostępne są również batony śniadaniowe i pakowane "wypieki".

Nalewki (wchłanianie podjęzykowe) lub krople

Jeśli chcesz dokładnie kontrolować dawkę otrzymywanej marihuany, nalewki są najlepszą opcją. Wystarczy otworzyć butelkę i za pomocą kroplomierza zaaplikować 1-3 krople pod język. Ten obszar jamy ustnej ma naczynia krwionośne, które znajdują się blisko powierzchni. Przyjmowanie podjęzykowe działa szybko, ponieważ marihuana jest szybciej wchłaniana do krwiobiegu.

Niektóre rodzaje nalewek są łagodnie aromatyzowane. Inne nie mają w ogóle smaku lub mogą smakować bardzo podobnie do leków. Jeśli jesteś wrażliwy na lecznicze smaki, postaraj się znaleźć przyjemny i naturalny dodatek smakowy. Możesz też rozważyć dodanie kilku kropli do porannej kawy lub herbaty. To będzie mieszać się w prawo, a może zacząć czuć ulgę lub efekty w ciągu 15-20 minut.

4. Znajdź lekarza i umów się na wizytę w gabinecie lub telemedycynę

Następnym krokiem jest znalezienie lekarza, który może dokonać oceny stanu zdrowia w celu ubiegania się o kartę medyczną. Niektóre stany zezwalają lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej na wystawianie rekomendacji dla swoich pacjentów. Lekarze muszą być specjalnie licencjonowani z państwowym programem medycznej marihuany, zanim będą mogli dostarczyć oceny stanu zdrowia.

Marijuana Doctors ułatwiają znalezienie wykwalifikowanych i licencjonowanych lekarzy, którzy mogą dostarczyć ocenę stanu zdrowia dla Twojej medycznej marihuany. Po prostu odwiedź naszą stronę wyszukiwania lekarzy, a następnie kliknij na swój stan na mapie. Otrzymasz listę lekarzy gotowych umówić się z Tobą na wizytę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o każdym lekarzu, lub czy oferuje on wizyty telemedyczne w domu dla kart medycznej marihuany, kliknij na jego profil. Znajdziesz tam więcej informacji na temat praktyki, doświadczenia lekarzy lub specjalistycznych schorzeń, które leczą. Niektórzy lekarze otrzymali recenzje od pacjentów (co może być pomocne, gdy próbujesz zdecydować, którego lekarza wybrać).

Znajdziesz tam miejsce, gdzie możesz umówić się na wizytę online z danym lekarzem. Możesz wysłać im wiadomość, a ktoś z biura lekarskiego odpowie, aby potwierdzić Twoją wizytę w biurze lub online. Pacjenci mogą również zobaczyć, ile każdy lekarz pobiera za ocenę stanu zdrowia. Jest to w 100% przejrzysta i dokładna informacja, która pomoże Ci znaleźć najlepszego lekarza od marihuany dla Twoich potrzeb.

5. Złóż wniosek, aby zostać zarejestrowanym pacjentem medycznej marihuany w swoim stanie

W niektórych stanach, jesteś zobowiązany do utworzenia konta pacjenta w urzędzie ds. medycznej marihuany. Założenie konta nic nie kosztuje. Być może będziesz musiał to zrobić przed umówieniem się z lekarzem. Albo będziesz musiał to zrobić po otrzymaniu rekomendacji od lekarza.

Opłata za rejestrację w stanowym programie medycznej marihuany jest różna. W niektórych stanach, opłata może wynosić nawet 100 dolarów. Ale w większości stanów, dołączenie do rejestru pacjentów z medyczną marihuaną kosztuje tylko 50 dolarów na rok. Kiedy odnawiasz swoją kartę medycznej marihuany, będziesz musiał ponownie uiścić tę opłatę, aby pozostać w rejestrze i zachować ważność swojej karty medycznej.

Nie każdy pacjent, który ubiega się o kartę medycznej marihuany jest akceptowany. Pierwsza zgoda będzie pochodzić od lekarza, który przeprowadza twoją ocenę stanu zdrowia. Lekarz ten przeprowadzi z tobą wywiad i zapozna się z twoją historią zdrowia, aktualnymi lekami i diagnozami, aby sprawdzić, czy medyczna marihuana jest dla ciebie bezpieczną opcją.

Co się stanie, jeśli wniosek o kartę medyczną zostanie odrzucony?

Jeśli lekarz uzna, że medyczna marihuana nie pomoże na twoje objawy lub że może stanowić dla ciebie zagrożenie, nie zaleci ci jej. Jeśli tak się stanie, możesz zasięgnąć porady innego lekarza, aby sprawdzić, czy się z nim zgodzisz lub poleci cię do stanowego programu medycznej marihuany.

Nawet jeśli lekarz zatwierdzi cię do programu medycznej marihuany, musisz wiedzieć, że stanowy proces weryfikacji nadal może odrzucić twoją aplikację. Urząd ds. medycznej marihuany indywidualnie przegląda każdy wniosek pacjenta. Jeśli są one zaniepokojone, odrzucą twoją aplikację i powiadomią cię pocztą lub e-mailem o swojej decyzji.

W niektórych stanach istnieje proces odwoławczy w przypadku odmowy. W innych stanach decyzja jest ostateczna i nie ma żadnych dalszych kroków, które można podjąć, aby uzyskać zatwierdzenie. Upewnij się, że dostarczasz dokładne informacje i dokumentację zdrowotną do oceny, aby mieć jak największe szanse na zatwierdzenie Twojej karty medycznej marihuany.

6. Czekaj na swoją kartę (i zacznij szukać lokalnych przychodni)

Jeśli wszystko poszło dobrze i zakończyłeś proces rejestracji w swoim państwowym programie medycznej marihuany, będziesz czekać. Na szczęście, większość urzędów ds. medycznej marihuany rozpatruje karty medyczne w ciągu 7-15 dni roboczych. Zostanie ona dostarczona pocztą. Lub (w zależności od stanu), otrzymasz wiadomość e-mail, która zachęci Cię do pobrania tymczasowej karty. Możesz ją wydrukować, a następnie użyć jej natychmiast, aby odwiedzić punkt sprzedaży medycznej marihuany.

Którą poradnię chcesz odwiedzić? Czy byłeś już w jednej, która Ci się spodobała, może z przyjacielem lub członkiem rodziny? W stanach, gdzie marihuana rekreacyjna lub dla dorosłych jest legalna, możesz również kupić produkty z marihuany w sklepie detalicznym. Jednak większość pacjentów woli kupować medyczną marihuanę w licencjonowanych punktach sprzedaży.

Istnieje duża różnica między placówką rekreacyjną, a kliniczną, zdrowotną i wellness. Jedną z tych zauważalnych różnic jest ilość czasu, jaką pracownicy poradni są skłonni poświęcić tobie. Ponieważ kiedy dopiero zaczynasz, masz pytania. I nie chcesz czuć, że punkt sprzedaży marihuany jest "zbyt zajęty", aby odpowiedzieć na te pytania.

Kolejnym punktem krytycznym do rozważenia jest to, że w wielu stanach, zakup medycznej marihuany z kartą oznacza, że zapłacisz niższy podatek od produktów zakupionych w dyspensarium. Ta zniżka może być dostępna tylko w punktach sprzedaży medycznej marihuany (w zależności od przepisów państwowych, które różnią się w zależności od regionu).

7. Zadzwoń do przychodni, którą chcesz odwiedzić i umów się na wizytę

Nie zadzwoniłbyś do swojego sklepu na rogu, aby powiedzieć, że będziesz się zatrzymywać. Dlaczego więc miałbyś zadzwonić z wyprzedzeniem do punktu sprzedaży medycznej marihuany? Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta w tym punkcie, będziesz potrzebował dodatkowej pomocy.

Przychodnie z medyczną marihuaną będą wymagać twojej karty medycznej marihuany za każdym razem, gdy będziesz kupował produkty. Będą one również prowadzić dla ciebie akta pacjenta zgodne z HIPAA. Akta te będą zawierały informacje o twoim aktualnym stanie zdrowia i rodzajach marihuany, których próbowałeś. W ten sposób, gdy będziesz odkrywał kolejne odmiany marihuany, będziesz mógł śledzić, co "dobrze" na ciebie działało i jakie odmiany nie przyniosły ci ulgi, której oczekiwałeś.

Kiedy zadzwonisz do poradni, upewnij się, że wiesz, że jesteś nowym posiadaczem karty i pacjentem. Umówią się z Tobą na spotkanie i wyznaczą przedstawiciela obsługi klienta, który pomoże Ci się skonfigurować. Ta osoba będzie również przeglądać swoje cele wellness, odpowiedzieć na pytania, i znaleźć odpowiednie metody przyjmowania (i akcesoria).

8. Poproś o radę w punkcie sprzedaży na temat odmian marihuany i różnych metod przyjmowania

Przezwisko dla doświadczonych osób, które zajmują się obsługą klienta w punktach sprzedaży medycznej marihuany. Są oni nazywani "Bud Tenders". I nie bądź zaskoczony, jeśli w końcu zobaczysz tych samych Bud Tenderów w kółko. To jak tworzenie przyjaźni z korzyściami concierge. Są oni gotowi (i oczekują), aby pomóc Ci poznać różne odmiany i kategorie medycznej marihuany, aż znajdziesz taką, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

The Bud Tender poinformuje Cię również, ile możesz kupić w ciągu miesiąca. To jest inny powód, dlaczego tworzą profil pacjenta dla Ciebie w swoim systemie. Jest to nielegalne, aby sprzedać ci więcej niż limit państwowy na miesiąc. I to obejmuje każdą kategorię, od palenia do jedzenia.

Jeśli mają opcję zamawiania online, mogą mieć aplikację, którą można pobrać, aby przeglądanie różnych szczepów w domu bardziej przystępne. Każdy produkt będzie miał opis szczepu i dominujących efektów. Jedną z korzyści płynących z pobrania aplikacji (jeśli ją posiadają) jest to, że zostaniesz powiadomiony o specjalnych zniżkach dla seniorów lub ofercie BOGO (buy one get one).

Wiele rodzajów marihuany pobudza apetyt (jest to dobre dla pacjentów, którzy przechodzą leczenie raka lub wracają do zdrowia po chemioterapii). Niektóre odmiany w ogóle nie wywołują efektu "chrupania". Podziel się swoimi preferencjami z Bud Tenderem. I pamiętaj, aby kupować małe ilości różnych szczepów, jak dowiedzieć się, które z nich działają najlepiej.

9. Zachowaj ostrożność przechowując produkty z medycznej marihuany w domu

Teraz, kiedy masz już swoją kartę medycznej marihuany i kupiłeś swoje produkty, ważne jest, abyś zapoznał się z niektórymi zasadami bezpieczeństwa. Jeśli zdecydowałeś się na zakup kapsułek, a w twoim domu mieszkają dzieci (lub wnuki, które często cię odwiedzają), upewnij się, że przechowujesz marihuanę w miejscu, do którego nie mają dostępu.

Gumisie są szczególnym problemem. Niektóre stany tworzą nowe prawa, które uniemożliwiają dyspenserom robienie gumek, które wyglądają jak witaminy do żucia dla dzieci. Albo cukierki. Obejmuje to zmianę kształtu gumy, aby uniknąć kuszenia dzieci. Wszystkie gumy są takie same, prawda? Nie. Ale właśnie w ten sposób mogą na nie patrzeć nieletni. Przechowuj je w swoim pokoju lub innym bezpiecznym miejscu.

10. Broń i marihuana nie łączą się: Unikaj problemów prawnych

Ochrona osobista. Czasami dla aktywności na świeżym powietrzu, jak polowanie. A innym razem, po prostu dla sportu. Ale jeśli posiadasz pistolet lub inny rodzaj broni, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, aby upewnić się, że nie łamiesz prawa federalnego.

Stany zalegalizowały medyczną marihuanę, ale rząd federalny pozostaje niezachwiany co do statusu marihuany. Rząd Stanów Zjednoczonych sklasyfikował marihuanę jako narkotyk z listy 1. Wraz z niebezpiecznymi narkotykami, takimi jak kokaina, heroina i metamfetamina. Jeśli czujesz, że marihuana nie należy do tej klasy narkotyków rekreacyjnych, nie jesteś sam. Ale tak właśnie wygląda prawo federalne w momencie pisania tego tekstu.

Nawet jeśli mieszkasz w zalegalizowanym stanie i masz ważną kartę medycznej marihuany, możesz zostać oskarżony o popełnienie przestępstwa, jeśli masz przy sobie broń. Lub w domu (razem z medyczną marihuaną). Przepisy dotyczące posiadania broni i marihuany na poziomie federalnym są bezwzględne, ale niektóre stany (jak Oklahoma) chronią prawo do noszenia broni przez pacjentów z medyczną marihuaną. Skontaktuj się ze swoim stanowym organem ds. medycznej marihuany (.gov) na stronie internetowej lub zadzwoń/wyślij e-mail, aby uzyskać więcej informacji.

11. Rozważ domową uprawę, jeśli masz zielonego kciuka

Jedną z wielkich korzyści płynących z posiadania karty medycznej marihuany i używania marihuany do uśmierzania bólu są niższe koszty. W porównaniu do wielu leków na receptę, marihuana jest o wiele bardziej przystępna cenowo. A dla wielu pacjentów, również o wiele bardziej skuteczna.

Niektóre stany pozwalają posiadaczom karty medycznej marihuany na uprawę roślin w domu. Jeśli twój stan na to zezwala, zwróć uwagę na to, ile dojrzałych roślin i sadzonek możesz mieć. Prawie każdy chce spróbować uprawy marihuany, jeśli nie jest to niezgodne z prawem. Jeśli masz smykałkę do uprawy, może to być dobry sposób na dalszą oszczędność w używaniu medycznej marihuany.

Jednakże, uprawa marihuany może być skomplikowana. I może być również kosztowna pod względem zużycia wody i energii elektrycznej. I nie zapominaj o ilości czasu potrzebnego do wyhodowania sadzonek marihuany w dojrzałe rośliny. Uprawa medycznej marihuany w domu może nie być dla ciebie warta czasu, kosztów i kłopotów, zwłaszcza gdy twój punkt sprzedaży znajduje się około pięciu minut od twojego domu.

12. Poznaj różne odmiany i marihuanę na dzień i na noc

Kiedy nie dostajesz wystarczającej ilości odpoczynku, takiego głębokiego snu, który ładuje twoje baterie i system odpornościowy, narażasz swoje zdrowie na ryzyko. Dla wielu pacjentów z przewlekłym bólem, posiadanie "dobrego snu" jest trudne do osiągnięcia. Za każdym razem, gdy poruszają się podczas snu, mogą zostać obudzeni z bólem, obrzękiem, mdłościami i innymi objawami.

Odmiany Indica mają tendencję do bycia "ciężkimi" pod względem ich działania. Oczywiście, siła oddziaływania zależy nie tylko od odmiany (Sativa vs. Indica), ale także od mocy. Punkty sprzedaży medycznej marihuany mogą oferować produkty z 0,03% CBD, które nie są psychoaktywne (nie odurzają). Mogą też posiadać pełne spektrum mocy, w ramach państwowych limitów regulacyjnych. W niektórych jurysdykcjach może to być do 30% THC. Przeciętnie jest to od 17% do 23% zawartości THC.

Bądźmy szczerzy. Kiedy nie śpisz dobrze od dłuższego czasu, czasami po prostu chcesz produkt z konopi, który możesz wziąć, aby uzyskać efekt "zgaszenia światła". Jeśli tego właśnie szukasz, porozmawiaj ze swoim Bud Tenderem o odmianach Indica do stosowania w nocy. Będą wiedzieć dokładnie, co Ci polecić.