Czy można używać medycznej marihuany w wypożyczalni na Florydzie?

Czy można używać medycznej marihuany w wypożyczalni na Florydzie?

Czy można używać medycznej marihuany w wypożyczalni na Florydzie?

Posted by Lori Ann Reese on 06/22/2020 in Floryda

Zaktualizowano 4 października 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jednym z palących problemów, które mają pacjenci jest to, czy używanie medycznej marihuany w ich wynajmie na Florydzie spowoduje, że znajdą się w gorącej wodzie kąpani. Jeśli jesteś mieszkańcem Florydy i wynajmujesz dom lub mieszkanie, mogą pojawić się pewne kwestie, które należy rozważyć.

Nawet jeśli medyczna marihuana jest zalegalizowana w stanie Floryda, nie jest ona zalegalizowana na poziomie federalnym. Przepisy dotyczące ochrony mieszkaniowej i dyskryminacji są zapewniane przez rząd federalny. Ten konflikt w zarządzaniu prawami mieszkaniowymi może skutkować problemami dla najemców na Florydzie.

Czy wynajmujący może Cię eksmitować za używanie medycznej marihuany w Twoim wynajmowanym mieszkaniu na Florydzie? A co, jeśli przestrzegasz wszystkich praw stanu Floryda dotyczących używania medycznej marihuany? Dowiedz się więcej o niektórych komplikacjach, z jakimi spotykają się posiadacze kart z medyczną marihuaną podczas wynajmowania nieruchomości na Florydzie.

Palenie medycznej marihuany w wynajmowanych lokalach na Florydzie a inne metody przyjmowania narkotyków

Przyjmowanie medycznej marihuany poprzez palenie - za pomocą urządzenia do waporyzacji lub metody papierowych rolek - zostało niedawno zalegalizowane na Florydzie. Jednakże, jeśli jest to Twoja preferowana metoda jako pacjenta, może to być podstawą dla wynajmującego do wydania nakazu eksmisji.

Standardy zdrowia publicznego wyeliminowały palenie w budynkach wielorodzinnych, takich jak mieszkania i kondominia. Ma to na celu ochronę bezpieczeństwa publicznego przed zagrożeniem pożarowym i zachowanie jakości powietrza w pomieszczeniach dla mieszkańców. Właściciele mieszkań na Florydzie mogą uważać, że palenie lub wapowanie medycznej marihuany jest równe ryzyku dla zdrowia i bezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą palenie papierosów.

Istnieją inne metody spożywania medycznej marihuany, które nie wpływają na jakość powietrza. Do takich opcji należą nalewki z marihuany. Są one bezwonne i nie pozostawiają żadnych pozostałości po spożyciu. Istnieje również możliwość zażywania medycznej marihuany w formie kapsułek jako codziennego suplementu.

Odwołanie się od zawiadomienia o eksmisji na mocy "Fair Housing Act" na Florydzie

W Stanach Zjednoczonych, Fair Housing Act czyni nielegalnym nękanie najemcy. Nielegalne jest również odmawianie im dostępu do bezpiecznego mieszkania z powodu dyskryminacji. Fair Housing Act chroni krótko- i długoterminowych najemców mieszkań ze względu na rasę, płeć, niepełnosprawność, kolor skóry, religię, pochodzenie narodowe lub status rodzinny.

Martwisz się o konsekwencje złożenia skargi lub odwołania w ramach Fair Housing Act na Florydzie? Prawo zabrania wynajmującemu grozić, zastraszać lub przeszkadzać w procesie składania skargi. Właściciele lokali mogą również zostać ukarani grzywną, jeżeli podejmowali działania odwetowe wobec osoby, która złożyła skargę dotyczącą sprawiedliwych warunków mieszkaniowych.

Jeśli jesteś pacjentem i grozi ci eksmisja z powodu używania medycznej marihuany w twoim wynajmie na Florydzie, możesz podjąć pewne kroki prawne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz zdiagnozowaną niepełnosprawność, która dodatkowo chroni cię na mocy Fair Housing Act.

Problem polega jednak na tym, że medyczna marihuana jest zalegalizowana na poziomie stanowym, ale nie na poziomie federalnym. Fair Housing Act jest prawem federalnym i w sądzie wynajmujący mógłby z powodzeniem argumentować ten fakt. Sąd może mieć współczucie dla osób z zagrażającymi życiu lub nieuleczalnymi chorobami.

Krajowe Stowarzyszenie Mieszkańców nie popiera ochrony najemców przed medyczną marihuaną

Krajowe Stowarzyszenie Mieszkaniowe monitoruje wymagania prawne dla właścicieli nieruchomości komercyjnych i nadzór nad najemcami. Wydało ono kilka oświadczeń, które wspierają właścicieli, którzy chcą eksmitować lokatorów z nieruchomości mieszkalnych, gdy w grę wchodzi medyczna marihuana.

Istnieje kilka kluczowych punktów, których wynajmujący bronią w sądzie. Niektóre z warunków umowy najmu mogą być naruszone w oczach właściciela nieruchomości. Medyczna marihuana jest uważana za takie samo zagrożenie pożarowe i zagrożenie dla jakości powietrza jak palenie papierosów. Istnieje również obawa uszkodzenia mienia z powodu pozostałości na ścianach i sufitach.

Właściciele nieruchomości mieszkalnych i dużych budynków wielorodzinnych mogą mieć ogólną politykę przeciwko paleniu. Często tak jest, ponieważ wielu lokatorów woli środowisko wolne od dymu. Pomaga to również chronić nieruchomość przed zniszczeniem i poprawia bezpieczeństwo, jeśli istnieje mniej zagrożeń pożarowych.

Inną obawą właścicieli jest to, że lokatorzy mogą uprawiać rośliny marihuany wewnątrz lokalu mieszkalnego. Na Florydzie, posiadanie roślin marihuany jest nielegalne, nawet dla posiadaczy kart MMJ. Produkcja i dystrybucja marihuany są w tym stanie bardzo uregulowane. Tylko licencjonowane dyspensaria są obecnie w stanie uprawiać marihuanę dla pacjentów. Muszą one stosować się do państwowych standardów jakości i limitów THC dla produktów dla pacjentów.

Medyczna marihuana jest prawie zawsze uprawiana wewnątrz dla kontroli klimatu, w celu powstrzymania kradzieży i uniemożliwienia nieletnim dostępu do roślin(y). Inne stany zalegalizowały dla pacjentów medycznej marihuany rozmnażanie 1-2 roślin na własny użytek, w ramach ścisłych wytycznych. W tych stanach, zagrożenie pożarowe jest realne, ponieważ hydroponika w pomieszczeniach może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Jakie są alternatywne opcje mieszkaniowe dla najemców posiadających licencję na medyczną marihuanę na Florydzie?

Apartamenty, kondominia i inne budynki wielorodzinne mają ścisłą politykę dotyczącą palenia w ogóle. Mało prawdopodobne jest, że będą one w stanie dostosować się do tych zasad, nawet jeśli najemca ma zdiagnozowane przewlekłe schorzenia.

Wielu pacjentów z medyczną marihuaną decyduje się na wynajęcie domu lub oddzielnego miejsca zamieszkania, takiego jak dom z prefabrykatów lub przyczepa. Zasady dotyczące medycznej marihuany podlegają wtedy wynajmującemu i właścicielowi nieruchomości. Ponieważ mieszkanie jest oddzielone od innych mieszkań, może być bardziej pobłażliwe dla pacjentów z medyczną marihuaną.

W wynajmowanym domu, gdzie jest więcej prywatności, wynajmujący mogą przyjąć bardziej elastyczne podejście. Mogą nadal prosić, abyś nie palił w domu, ale mogą wyrazić zgodę na palenie medycznej marihuany na posesji na zewnątrz.

Niektórzy mieszkańcy decydują się również na palenie lub przyjmowanie medycznej marihuany na prywatnej posesji należącej do członka rodziny lub przyjaciela. Kiedy dom mieszkalny jest własnością, jest to według uznania właściciela domu i nie podlega żadnym ograniczeniom. Może nie jest to idealne rozwiązanie, aby udać się do domu członka rodziny, ale może to być łatwiejsze niż radzenie sobie ze sporem o medyczną marihuanę z właścicielem.

Tak długo, jak będziemy zmuszeni do radzenia sobie z różnicami prawnymi pomiędzy prawem federalnym i stanowym dotyczącym medycznej marihuany, pacjenci mogą być zmuszeni do radzenia sobie z problemami mieszkaniowymi. Na szczęście, niektórzy wynajmujący na Florydzie są wyrozumiali i wspierają odpowiedzialne użytkowanie.

Dowiedz się więcej o Programie Medycznej Marihuany na Florydzie.