Alabama może stać się 34. stanem z medyczną marihuaną

Alabama może stać się 34. stanem z medyczną marihuaną

Alabama może stać się 34-tym stanem z medyczną marihuaną

Posted by Marihuana Doctors on 03/03/2020 in Aktualności i aktualizacje

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Trzydzieści trzy stany zalegalizowały medyczną marihuanę, a Alabama może wkrótce stać się 34-tym. Proponowane przepisy, które odzwierciedlają programy "współczującej opieki" w innych stanach, są sponsorowane przez republikańskiego senatora stanowego Tima Melsona i przeszły już przez stanowy komitet sądowniczy. Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona przez Izbę i Senat w Alabamie, piętnaście schorzeń będzie spełniało kryteria dostępu do medycznej marihuany pod nadzorem lekarza - są to m.in. stany lękowe, autyzm, rak, epilepsja, nudności, przewlekły ból i zespół stresu pourazowego. Projekt ustawy pozwoliłby również pacjentom, których potrzeby medyczne nie mieszczą się w ustalonych kategoriach, na złożenie specjalnej petycji o dostęp.

Ruch w tej sprawie rozpoczął się w 2019 roku, kiedy senator Melson wprowadził ustawę o medycznej marihuanie, która przeszła przez stanowy Senat, ale nie zyskała trakcji w Izbie. Ustawodawcy następnie zlecili grupie roboczej złożonej z prawników, prawników i lekarzy, którzy mieli za zadanie ocenić możliwe skutki programu medycznego. Obecny projekt ustawy, również sponsorowany przez Melsona, powstał w wyniku ustaleń grupy roboczej.

Podczas gdy produkty z medycznej marihuany, które są palone lub palone, nie byłyby dozwolone w ramach obecnego projektu ustawy, pacjenci z Alabamy z zaleceniem lekarza mogliby legalnie uzyskać dostęp do tabletek, olejków, drażetek, plastrów transdermalnych i innych środków miejscowych.

Ustawa ustanowiłaby również dziewięcioprocentowy podatek od medycznej marihuany, system śledzenia od ziarna do sprzedaży, konsorcjum badawcze oraz fundusz do administrowania programem.

Wiele osób poszukujących medycznej marihuany w stanach objętych prohibicją staje przed trudnym wyborem: przenieść się w inne miejsce, aby legalnie uzyskać dostęp do swojego (lub dziecka) leku, albo zrezygnować z potencjalnie ratującej życie terapii. Jednak inni zamiast tego decydują się bronić swoich praw. W Alabamie, zwolennicy marihuany, w tym rodzice dzieci chorych na epilepsję, dali o sobie znać.

Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona przez ustawodawców Alabamy i podpisana przez gubernator Kay Ivey, może stać się obowiązującym prawem jeszcze w tym roku.