15 niezbędnych nowych aplikacji, których potrzebują użytkownicy marihuany

15 niezbędnych nowych aplikacji, których potrzebują użytkownicy marihuany

15 niezbędnych nowych aplikacji, których potrzebują użytkownicy marihuany

Posted by Amy O'Connor on 04/09/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W dawnych czasach, "technika konopi" mogła oznaczać wyciągnięcie numeru pagera lub oddzwonienie z telefonu komórkowego dealera. Dziś istnieją niemal nieograniczone narzędzia, aplikacje i platformy, które pomagają nowym pacjentom, doświadczonym entuzjastom i ekspertom w branży w zdobywaniu wiedzy i nawiązywaniu kontaktów w zakresie kultury konopi. Jeśli więc jesteś użytkownikiem medycznej marihuany, któremu przydałoby się wirtualne wsparcie, sprawdź te produkty.

Zobacz pełną infografikę tutaj

Nowe aplikacje o atrakcyjnym wyglądzie i prostej rejestracji sprawiają, że konsumenci marihuany na każdym poziomie doświadczenia mogą szybko i łatwo znaleźć lekarzy, usługi dostawy, informacje, przyjaciół, a nawet pobliskie oferty i okazje.

Richard S. Sanchez, założyciel i autor The Kush Chronicle, twierdzi, że świat aplikacji dla marihuany jest jednym z najszybciej rozwijających się w branży technologicznej. "Nie tylko mamy znane, kompleksowe aplikacje, które oczywiście ścigają się, aby stać się następnym 'Amazonem' zioła, ale także kilka naprawdę interesujących, bardziej wyspecjalizowanych firm z niedawno zalegalizowanych stanów, które warto obserwować".

Jednakże, z federalnym zakazem, który wciąż nad nimi wisi, wiele firm pozostaje skupionych na swoich stanowych lub lokalnych użytkownikach. "Pomysł jest taki, że dzięki legalizacji, firmy te będą w stanie szybko dotrzeć do krajowej publiczności" - mówi Sanchez.

Bez względu na to, czy chodzi o wszystko w jednym miejscu, czy o narzędzia niszowe, obserwujemy wysyp nowych aplikacji internetowych i mobilnych. "Nie ma wątpliwości, że te narzędzia będą coraz lepsze" - przewiduje Sanchez. Oto 12 nowych aplikacji dla konopi, które warto mieć na oku, jeśli nie chcesz ich pobrać już teraz.

Dla poszukiwaczy i tropicieli

Szczególnie pomocna dla początkujących, Releaf to darmowa aplikacja do prowadzenia dziennika, która jest czymś więcej niż tylko notatnikiem. Dzięki bibliotece powszechnie opisywanych korzyści, aplikacja umożliwia szybkie rejestrowanie własnych doświadczeń i oznaczanie zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych skutków ubocznych. Twój spersonalizowany dziennik może nawet pomóc ci wskazać nowe odmiany, których warto spróbować, a których należy unikać.

Sanchez przypomina nam, że jest to niezwykle ważne w tej chwili. Przytacza on historię Adama, którego żona cierpiała na ataki po tym, jak przepisano jej marihuanę, aby złagodzić skutki uboczne chemioterapii. Dzięki temu, że starannie notował, szybko odkrył, że to konkretny terpen, a nie sama marihuana, powodował ataki. "Pacjenci muszą być swoimi własnymi adwokatami - nie tylko dlatego, że reakcje każdego z nich na różne leki roślinne mogą być bardzo różne, ale również dlatego, że doświadczenia pacjentów znacznie przewyższają badania naukowe w tym momencie."

Pomocą w wypełnieniu tej luki jest kanadyjska aplikacja skupiająca się głównie na pacjentach medycznych, Lift & Co. Główną zaletą aplikacji jest jej ogromna, stale powiększająca się baza danych zawierająca ponad 50 000 recenzji produktów, nie tylko odmian konopi, ale także produktów pokrewnych, koncentratów i licencjonowanych akcesoriów, czyli zasobów o ogromnym zasięgu globalnym, jak twierdzi Sanchez. Firma osiąga wysoki wskaźnik uczestnictwa użytkowników, oferując im korzyści, takie jak punkty za wypełnianie ankiet i recenzji produktów oraz zaproszenia na wydarzenia sponsorowane przez Lift.

I nie zapomnij: MarijuanaDoctors.com, oferuje również aplikację, która stanowi obszerne źródło informacji dla pacjentów (i lekarzy), oferując wskazówki dotyczące kwalifikujących się chorób medycznych, rekomendacje odmian, dyspensariów, a nawet przewodnik krok po kroku, jak ubiegać się o kartę medycznej marihuany.

Aktualności i kultura

Aby uzyskać najświeższe informacje na temat bieżących wydarzeń związanych z konopiami i marihuaną, sprawdź aplikację Hemp IM, która dostarcza najświeższe wiadomości i analizy rynku, trendy, które warto obserwować, oraz wszystkie najnowsze informacje o przepisach stanowych i federalnych.

Choć MassRoots jest często nazywana siecią społecznościową dla miłośników konopi, aplikacja pozwala również użytkownikom na pozyskiwanie, czytanie, tworzenie i dzielenie się treściami, co czyni ją centrum mediów, wiadomości i kultury konopi. Jest to jedyna sieć tego typu, która jest obecnie notowana na Wall Street, co oznacza, że, przynajmniej dla osób z branży, aplikacja zdołała się zakorzenić.

Hodowcy i profesjonaliści

Dla hodowców, lub dla tych, którzy chcą nimi być, SimLeaf oferuje użytkownikom zabawny i edukacyjny sposób eksperymentowania z sadzonkami w wirtualnym pomieszczeniu do uprawy, bawiąc się zmiennymi środowiskowymi, takimi jak stan gleby, składniki odżywcze wody, światło słoneczne - a nawet twój własny budżet początkowy.

Lub, jeśli jesteś gotowy, aby spróbować prawdziwej rzeczy, wszystko-w-jednym hydroponicznym środowisku uprawy Grobo jest kawałkiem sprzętu (podłączony do Internetu grow box z systemem kultywacji wody), który jest wyposażony w oprogramowanie, które kontrolujesz za pomocą aplikacji w telefonie. Ale, mówi Sanchez, wysoka cena Grobo, wynosząca 2000 dolarów, stawia go poza zasięgiem większości hobbystów. "Jeśli więc interesujesz się uprawą konopi i lubisz gry, SimLeaf to mało ryzykowny sposób na poznanie tajników uprawy, zanim zainwestujesz w swój własny system".

Dostawy i subskrypcje

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz mieć dostęp do Eaze lub GreenRush, dwóch aplikacji specjalizujących się w dostawach od drzwi do drzwi. Biorąc pod uwagę, że obie są łatwe w użyciu, niezawodne i niedrogie, konkurencja między nimi przypomina debatę Uber-Lyft, mówi Sanchez. Jednak każda z nich jest obecnie ograniczona do określonych stref prawnych w Stanach Zjednoczonych. "Co ciekawe, wyścig może dotyczyć raczej tego, które stany zostaną zalegalizowane jako pierwsze i gdzie, a nie tego, która firma jest najszybsza lub lepiej przygotowana do skalowania".

Przenosząc dostawę na wyższy poziom, kluby subskrypcyjne, takie jak Dojobox czy Dankbox (odpowiednik klubu DollarShave dla palaczy) są na razie ograniczone do dostarczania akcesoriów, takich jak papiery do skręcania papierosów, młynki i szklanki, lub produktów wolnych od THC, takich jak napoje z dodatkiem CBD, przekąski i produkty do pielęgnacji skóry. Wyjątkiem są kluby działające w legalnych stanach, takie jak Greenbox w Portland, gdzie można dostać wszelkiego rodzaju kwiaty, koncentraty, kulki i ekstrakty, wybrane ręcznie, zapakowane na prezent i dostarczone prosto do drzwi.

Pudełka zaczynają się od 100 dolarów, ale firma twierdzi, że ich oferta skierowana jest do zapracowanych profesjonalistów, którzy nie mają czasu na odwiedzanie dyspensarni. "Małe, lokalne kluby subskrypcyjne pojawiają się w takich stanach jak Oregon i Kalifornia", donosi Sanchez, "co świadczy o tym, że jeśli model ten sprawdzi się lokalnie, to po zniesieniu przepisów federalnych niebo jest nieograniczone".

Nawiązywanie kontaktów i połączenia

Aplikacje społecznościowe ułatwiają nawiązywanie kontaktów, nawiązywanie relacji, nawiązywanie kontaktów biznesowych lub po prostu nawiązywanie znajomości z przyjaciółmi i kolegami od palenia. Platforma społecznościowa Kannatopia oferuje miejsce, w którym użytkownicy marihuany mogą dzielić się doświadczeniami związanymi z konopiami indyjskimi oraz nawiązywać kontakty branżowe i osobiste. High There jest "aplikacją, która w mniejszym lub większym stopniu stara się być Tinderem krainy marihuany", mówi Sanchez, choć żartuje, że w tej chwili wygląda to bardziej jak centrum kupowania i sprzedawania narkotyków. Oczekuje, że zmieni się to wraz z legalizacją, "kiedy ludzie będą mniej nieśmiali w rejestrowaniu się w aplikacjach i kontach, które są związane z kulturą konopi."

Więc... co dalej z technologią konopi? Sanchez przewiduje, że czeka nas wiele ekscytujących rzeczy. "AI, komputerowo zautomatyzowane widzenie, kryptowaluty, itp. A wiesz, co jeszcze byłoby teraz świetne?" - zastanawia się. "Eventbrite o tematyce marihuany - gdzie mógłbyś zapisać się na wydarzenia takie jak Paint 'n Puff nights, lub przyjazny marihuanie teatr obiadowy, itp."

Mamy nadzieję, że twórcy stron internetowych słuchają, ponieważ konsumenci marihuany są głodni narzędzi, aplikacji i rozwiązań, które pomogą wprowadzić ten niegdyś czarnorynkowy biznes w przyszłość.